Léteznek olyan műszaki megoldások, amelyek mérséklik a madárelhullást. Magas épületeknél az alsóbb szinteket – különösen parkos, fás, bokros területen – feltétlenül tükröződésmentessé kell utólag tenni. Új építésű épületeknél, felújításoknál már madárbarát technológiákat ajánlott alkalmazni.
● A lefelé döntött homlokzati üvegtáblák, ablakok nem a környező területet, hanem a talajszintet tükrözik vissza, így nem csábítják „átrepülésre” a madarakat.
● Az üvegek elé épített, fémből vagy fából készült, árnyékoló szerkezeti elemek is megszüntetik a madárütközés veszélyét.
● Hazánkban még nem elterjedtek a madárbarát üvegek, amelyek a madarak számára érzékelhető mintázottságukkal hívják fel magukra a figyelmet.
Parkos, fás, bokros területen lehetőleg ne épüljenek csupa üvegfalú építmények (például buszmegállók), illetve ha azok szabvány szerint, sorozatban készülnek, akkor az üvegfelületet utólagosan matricázni szükséges.
Hosszú távon a megoldást egy olyan zöldépület-minősítési rendszer jelentené, amelyben a természetvédelmi, madárvédelmi szempontokat is figyelembe vennék. Nincs akadálya azonban annak, hogy ennek hiányában is érvényesítsük a madárbarát szempontokat az épületek tervezésekor, kivitelezésekor.
Vannak eseti megoldások, amelyek alapjaiban nem szüntetik meg a problémát, de bizonyos ideig mérsékelhetik. Kihelyezhetünk ragadozómadár-sziluetteket az érintett üvegfelületre. Sajnos, a madarak előbb-utóbb megszokják ezeket a matricákat, így újra fennáll majd az üvegnek ütközés veszélye. Riasztó hatásúak lehetnek az úgynevezett rémszemek is. Nyilván nem minden esetben és nem minden épületen alkalmazható, de felmerülhet szúnyogháló felszerelése is.